Menu

Easyjet

1
Włochy
Mediolan
Wylot z Krakowa
od 123 PLN
Sprawdź

easyJet - Bagaż podręczny

Bagaż podręczny w liniach lotniczych easyJet przysługuje każdemu pasażerowi. Dopuszczalna jest jedna torba, walizka, plecak o określonych wymiarach. Pasażerowie podróżujący easyJet w określonych taryfach mogą jednak na pokład zabrać ze sobą drugą, mniejsza walizkę, torebkę, plecak. W praktyce może to być np. damska torebka lub torba z laptopem. Należy jednak pamiętać, że taki bagaż podręczny trzeba będzie również umieścić nad lub pod siedzeniem. Miejsce wskaże załoga na pokładzie.

Oprócz opisanego bagażu podręcznego pasażerowie easyJet mogą zabrać na pokład również inne niezbędne przedmioty – okrycie wierzchnie, szal, parasol oraz ułatwiające poruszanie się, jeśli jest taka potrzeba – mogą to być kule inwalidzkie, laska czy balkonik. Jeśli pasażer easyJet porusza się na wózku inwalidzkim, należy zgłosić to wcześniej, by obsługa lotniska miała czas przygotować specjalny wózek mieszczący się na pokładzie.

Należy pamiętać, że do bagażu podręcznego w liniach lotniczych easyJet, podobnie jak w każdej innej linii, pasażerów obowiązują przepisy dotyczące przedmiotów, jakie można przewozić w bagażu podręcznym. Na pokład samolotów easyJet nie można wnosić m.in. ostrych przedmiotów, które mogłyby być użyte jako broń, substancji łatwopalnych itp.

Bardzo ważne jest przestrzeganie limitu płynów, jakie można zabrać na pokład easyJet w bagażu podręcznym. Jeden pasażer może wnieść maksymalnie 1 litr płynów, a każdy w pojemniku o max. objętości 100 ml. Pamiętaj, że płyny to także kosmetyki – szampon, żel pod prysznic, mleczko do demakijażu itp.