Menu

Easyjet

1
Włochy
Mediolan
Wylot z Krakowa
od 123 PLN
Sprawdź

easyJet - Bagaż rejestrowany

Pasażerowi podróżującemu easyJet w standardowej taryfie nie przysługuje bagaż rejestrowany. Każdy z podróżnych może jednak dokupić możliwość zabrania bagażu do luku. Należy jednak pamiętać, że bagaż rejestrowany w easyJet może mieć określone wymiary (łącznie 275 cm na trzech bokach) oraz wagę (20 kg każdy). Jeden pasażer może zabrać ze sobą maksymalnie trzy sztuki bagażu rejestrowanego. Dodatkowy bagaż rejestrowany możesz dokupić podczas rezerwacji lub dzwoniąc do konsultanta.

Linie lotnicze easyJet dopuszczają możliwość przewożenia bagażu większego lub cięższego niż standardowy, wiąże się to jednak z dopłatami. Ich wysokość zależy od rodzaju nadbagażu, daty oraz trasy lotu.

Jeszcze inne zasady dotyczą przewozu sprzętu sportowego (np. narty) czy medycznego (np. wózek inwalidzki), a także akcesoriów dla dzieci, takich jak wózek czy nosidełko. Jeśli chcesz przewozić w easyJet inny bagaż niż standardowe walizki, zadzwoń do konsultanta, który pomoże Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Zawartość bagażu rejestrowanego w easyJet nie podlega tak ścisłej kontroli jak w przypadku bagażu podręcznego, niemniej tu również nie można spakować każdego przedmiotu, jaki nam się zamarzy. Zabronione jest przewożenie w bagażu rejestrowanym przedmiotów łatwopalnych czy takich, które mogą wybuchnąć. Ponadto pasażerów obowiązują również przepisy celne uzależnione od trasy podróży. Warto przemyśleć również wkładanie do bagażu rejestrowanego delikatnych rzeczy, które mogłyby zniszczyć się w trakcie transportu.