Menu

Easyjet

1
Włochy
Mediolan
Wylot z Krakowa
od 123 PLN
Sprawdź

Informacje o easyJet

Linie lotnicze easyJet założył w 1995 roku Stelios Haji-Ioannou, cypryjsko-grecki biznesmen. Początkowo samoloty linii operowały na krajowych trasach Londyn – Edynburg i Londyn – Glasgow. Kolejne trasy easyJet prowadziły z Luton do Amsterdamu. Po latach easyJet obsługuje ok. 600 tras na terenie 32 krajów Europy i Afryki Północnej. Z Polski liniami easyjet można latać z krakowskiego lotniska. Do dzisiaj główna siedziba tanich linii lotniczych easyJet znajduje się na terenie lotniska Londyn – Luton.

Pasażerowie podróżują liniami easyJet w jednej klasie rezerwacyjnej. Mogą jednak w jej ramach wybierać różne taryfy. Różnią się one od siebie dostępnością poszczególnych usług, jak np. pierwszeństwo odprawy czy wejścia do samolotu lub możliwości zabrania bagażu podręcznego lub rejestrowanego w cenie biletu. Jedna z taryf daje również możliwość zmiany daty czy godziny lotu.

Niskie ceny w taniej linii lotniczej easyJet skutkują brakiem dodatkowych korzyści dla pasażerów. Podczas lotu posiłki nie są podawane w cenie biletu, ale pasażerowie mogą za dodatkową opłatą zamówić je. W czasie lotu na pokładzie easyJet działa również podniebny sklepik, w którym można kupić przekąski, kanapki czy napoje.