Menu

Easyjet

1
Włochy
Mediolan
Wylot z Krakowa
od 123 PLN
Sprawdź

easyJet - Odprawa online

Po zarezerwowaniu i opłaceniu biletu pasażer otrzymuje maila z linkiem do odprawy online w easyJet. Odprawić się można już na 30 dni przed wylotem oraz najpóźniej na 2 godziny przed planowanym odlotem. Po dokonaniu odprawy online w easyJet należy wydrukować kartę pokładową i zabrać ją ze sobą na lotnisko razem z dokumentem użytym do odprawy (mogą to być dowód osobisty lub paszport, jeśli podróż odbywa się pod strefę Schengen).

Odprawa online nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy kliknąć w link podany w mailu i postępować zgodnie ze wskazówkami. Pamiętaj, że odprawić należy każdego pasażera osobno i dla każdego z nich wydrukować kartę pokładową. Każdy pasażer easyJet musi mieć przy sobie kartę pokładową, aby wsiąść do samolotu. Jeśli zapomnisz się odprawić lub zabrać karty ze sobą, możesz jeszcze odprawić się na lotnisku. Pamiętaj jednak, że za taką usługę trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Warto więc odprawić się online w easyJet samodzielnie.

Po tym, jak odprawisz się online w easyJet, możesz z dokumentami i bagażem ruszać na lotnisko. Jeśli przewozisz ze sobą bagaż rejestrowany, musisz go najpierw nadać. Na tablicach wyświetlają się informacje, do którego stanowiska możesz podejść. Tam zostaną sprawdzone Twoje dokumenty po raz pierwszy, a bagaż trafi do luku. Następnie sprawdź, do której bramki (gate) musisz się udać. Tam ponownie skontrolowane zostaną Twoje dokumenty oraz bagaż podręczny. Po przejściu przez bramki obsługa skieruje Cię do hali odlotów. Tam, razem z pasażerami easyJet oraz innych linii lotniczych, będziecie czekać, aż samolot będzie gotowy na przyjęcie pasażerów.